Čínská masáž Tuina vychází ze stejných teoretických základů a filosofie jako tradiční škola akupunktury, ale ošetření a stimulace citlivých bodů se provádí rukou, loktem nebo vhodnou masážní pomůckou.

Tuina zprůchodní energetické dráhy a účinně podpoří oběh krve a vnitřní energie v těle.

Čínská masáž  Tuina je vhodná pro zdravotní problémy pohybového aparátu bolest zad, blokáda beder, ztuhlá šíje

 • Tuina masáže 

 • mají výsledky při léčbě pohybového aparátu, například problémů s páteří. Ať už se jedná o krční páteř nebo vyhřezlou ploténku. 

 • Pomáhá také při potížích s ramenním či bederním kloubem, tenisovým loktem či různými tipy artritidy. Procedura se dá využít i jako podpůrná léčba pro chronická onemocnění jako je nespavost, vysoký krevní tlak, migrény nebo gynekologické obtíže. 

 • Má pozitivní účinky i na psychické problémy, jako jsou únava a stres.

 • TUINA masáž odstraňuje únavu, upravuje svalovou nerovnováhu, svalové křeče, nervové napětí, bolesti zad, šíje a hlavy, stimuluje cévní a lymfatický oběh, odplavuje toxické látky, uvolňuje svaly, klouby, šlachy.

   

   Masáž je v délce 30 nebo 60 minut.

   

  Během masáže se systematicky propracovává tělo podle průběhu šlacho-svalových meridiánů, cílený tlak působí na pohybový a opěrný aparát, svalový systém, příznivě ovlivňuje lymfatický a nervový systém.

   

  Baňkování

  Ke zvýšení účinku Tuina masáže se může přidat i baňkování.

  Například na zatuhlá místa na krku, v bedrech, pod lopatkou, které baňka svým tlakem uvolní a pomůže rozmasírovat danou oblast.