Lymfatická masáž

 

Ruční lymfatická masáž je velice jemná technika masážních hmatů, která ma za úkol obnovit a zvýšit oběh lymfy, protože lymfatický systém nemá svoji pumpu. Jestliže nepracuje nebo je jeho činnost zpomalena, zůstávají zbytky látkové výměny v tkáních. Tukové buňky zvětšují svůj objem, vytvářejí setukové polštářky, celulitida a otoky. Pomocí lymfatické masáže se lymfa aktivuje a odplaví škodliviny (toxiny) a přebytečnou vodu z těla ven. Správný oběh lymfy je důležitý, abychom zvýšili obranný systém těla, podpořili regeneraci organismu, předcházeli a odstraňovali časté nemocijako je angína, chřipka, akné, záněty apod.

Jedna lymfatická masáž sama o sobě mnoho nezmůže. Je nutné udělat několik masáží po sobě, aby se nastartoval lymfatický oběh a lymfu dokonale rozproudil na delší období. Také je nutné održovat pitný režim a mít dostatek tělesného pohybu.

Lymfatická masáž napomáhá k celkové detoxikaci organismu, zlepšení metabolismu, zlepšení fyzické kondice až o 15 %, je i určitou prevencí proti nádorovým onemocněním.

Účinky lymfatické masáže

posiluje obranyschopnost

snižuje a odstraňuje otoky

pomáhá odstranit pocit těžkých nohou či křeče po dlouhé zátěži

rehabilitace sportovců

rychlejší regenerace po fyzické zátěži, turistice, sportu

pomáhá při celulitidě, obezitě

detoxikace těla

po liposukcích

Nesmí se provádět

při nádorovém onemocnění

při akutní bakteriální nebo virové infekci

hypertenze – vysoký krevní tlak

těžká onemocnění ledvin a jater

pokud jsou otoky způsobené onemocněním srdce a jater

srdeční onemocnění

akutní záněty žil – tromboflebidita

těhotenství

bolestivá nebo silná menstruace